Zdjęcia prasowe tygodnia (#1)

Ikona wpisu:: Zdjęcia prasowe tygodnia (#1)
2 komentarze

Tym wpisem rozpoczynam nową tradycję publikowania najlepszych zdjęć prasowych, jakie w minionym tygodniu ukazały się w mediach internetowych na całym świecie. Mam nadzieję, że ten cykl będzie dla Was nie tylko źródłem inspiracji, ale także szkołą fotografii i dziennikarstwa – wszak zdjęcie również jest nośnikiem informacji.

Pierwsze wpisy w ramach tego cyklu mogą pozostawiać nieco do życzenia. Po pierwsze muszę opracować dobry sposób sekcji zdjęć (już teraz także Was zapraszam do zgłaszania własnych propozycji). Po drugie – chcę, by ten cykl nie budził niczyich zastrzeżeń na gruncie prawnym, a w tym kontekście np. przepisy amerykańskie są mniej restrykcyjne (mam na myśli zasady dotyczące tzw. dozwolonego użytku; ale spokojnie – w niedalekiej przyszłości będę starał się o zgodę na publikację u polskich wydawców). Wreszcie po trzecie muszę więcej energii włożyć w lekturę źródeł, którymi do tej pory się nie interesowałem, by zaprezentować Wam zdjęcia możliwie najbardziej różnorodne.

Po tym przydługim wstępie przyszedł czas na zaprezentowanie fotografii, które uznałem za najlepsze z tych, jakie ilustrowały wydarzenia minionego tygodnia.

Kliknijcie na wybrane zdjęcie, aby zobaczyć je w większej rozdzielczości. Pod powiększonym zdjęciem zobaczycie opis wydarzenia oraz informacje o autorze.

[nggallery id=1]

Zapraszam Was do zgłaszania propozycji zdjęć do przyszłotygodniowego zestawienia. Napiszcie też, która z dziś zaprezentowanych fotografii podobała się Wam najbardziej ;)

Komentarze

Wpis zatytułowany „Zdjęcia prasowe tygodnia (#1)” został skomentowany 2 razy. Dzięki!

  1. najlepsza fota – chinski zolnierz

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.