Konferencja F8: Mark Zuckerberg prezentuje Timeline – oś czasu na Facebooku

Ikona wpisu:: Konferencja F8: Mark Zuckerberg prezentuje Timeline – oś czasu na Facebooku
2 komentarze

W tym momencie w Pao Alto trwa konferencja F8 – konferencja dla deweloperów organizowana przez właściciela Facebooka, transmitowana na żywo poprzez usługę Livestream. Mark Zuckerberg zaprezentował na niej odświeżoną stronę profilu użytkownika z osią czasu. Jego zdaniem to kolejny krok w kierunku zwiększenia możliwości zaprezentowania własnej osoby – Facebook będzie prezentował coś w rodzaju historii naszego życia, bazując na opublikowanych statusach, dodanych zdjęciach, a także informacjach na nasz temat udostępnionych na profilach znajomych.

Timeline to odpowiedź na problem, na który zwrócił uwagę Mark Zuckerberg:

Historie, które zamieszczamy w serwisach społecznościowych najpierw przepadały, a potem – po wprowadzeniu odnośnika „Więcej” – były trudno dostępne.

Dzięki funkcji Timeline powrót do treści opublikowanych wcześniej będzie znacznie łatwiejszy. W poruszaniu się po osi czasu na pomóc zmodyfikowana strona profilu – możecie podejrzeć ją na jednym ze zdjęć. Po prawej stronie znajdą się daty, zaś cała treść – opublikowana przez nas oraz naszych znajomych – będzie przedstawiona w dwóch kolumnach. Między nimi znajdzie się linia – oś czasu z punktami odpowiadającymi dacie publikacji treści. Będą dwa rodzaje punktów – niebieskie (ważniejsze) oraz szare (mniej istotne – jeśli dobrze zrozumiałem).

Do osi czasu pewne informacje będą mogły być dodawane automatycznie – dzięki rozszerzonej funkcjonalności protokołu OpenGraph. Inne będziemy dodawali samodzielnie, korzystając z przycisku Dodaj do osi czasu (ang. Add to timeline).

Zdjęcia z konferencji F8, prezentujące Timeline

Założenia brzmią ciekawie i równie dobrze się prezentują… Myślę, że ten pomysł ma szanse na sukces. Facebook stanie się narzędziem jeszcze potężniejszym – będzie w większym stopniu pamiętnikiem prezentującym całe nasze życie.

Na koniec ciekawe porównanie, jakiego użył Zuckerberg:

Profil – to nasze 5 minut. Tablica, na której prezentujemy statusy – nasze 15 minut. Timeline to kolejne godziny na prezentację naszego życia.

Zapis konferencji F8

Zobaczcie to sami:

Komentarze

Wpis zatytułowany „Konferencja F8: Mark Zuckerberg prezentuje Timeline – oś czasu na Facebooku” został skomentowany 2 razy. Dzięki!

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.